Tecrübeli Analist: Bu 4 Altcoin Boğa Kırılmasını Onayladı!

Kripto piyasası kırmızı bölgede işlem görüyor. Bununla birlikte analistler ilerisi için bazı tokenlerden umutlu. Rekt Capital takma adlı popüler analist, Nisan ayında yatırım yapmak için 4 altcoin ismi veriyor. Bu arada, Bitcoin’in halving etkinliği yaklaşıyor. Analiste göre, bu da boğa piyasasında diğer altcoinlere yükselme fırsatı sağlayacak.

İlk sıradaki altcoin: Solana (SOL)

Rekt Capital, Solana’nın haftalık zaman diliminde bir ‘Boğa Bayrağı’ formasyonunun ilk işaretlerini gösterdiğini söylüyor. Bu boğa formasyonunun ardından SOL fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının mümkün olduğunu belirtiyor. Ayrıca, bunun bu ay gerçekleşme olasılığı son derece yüksek olduğunu kaydediyor. SOL fiyatı 173-175 dolar aralığını başarıyla tekrar test etti. Bunun ardından 200 dolar seviyesinin üzerinde işlem yapmak için toparlandı. 173 dolar seviyesi artık Solana için önemli bir destek.

Kaynak: Rekt Capital

SOL fiyatı bir haftada %7, bir ayda ise %45’in üzerinde artış gösterdi. Altcoin, şu anda 197 dolardan işlem görüyordu. Bu arada, meme coin çılgınlığı ve traderlar arasındaki ilgi artıyor. Bu nedenle SOL işlem hacmi yüksek kalmaya devam ediyor.

İkinci sırada Dogecoin (DOGE) geliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere analistler, Mart ayında aylık mum kapanışı için Dogecoin fiyat rallisini izliyordu. Dogecoin, yeni destek 0,30 dolar psikolojik seviyeye doğru daha fazla yukarı yönlü olduğunu doğruladı. Böylece, 0,20 dolar seviyesinin üzerinde kapanmayı başardı. Rekt Capital ayrıca aylık zaman diliminde Dogecoin tarafından aylık bir yükseliş mumunun kapandığını belirtiyor. DOGE fiyatı Şubat ve Mart aylarında büyük ralliler gördü. Analist, Nisan’da meme coin’in daha fazla yükselişe geçmesini bekliyor.

Kaynak: Rekt Capital

DOGE, işlem hacmindeki önemli bir artışla desteklenen son 24 saat içinde %1 arttı. Altcoin fiyatı bir haftada %20’nin, bir ayda ise %70’in üzerinde artış gösterdi. Meme coin’i yazı sırasında 0,207 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin çatalı Bitcoin Cash (BCH) de analistin radarında

Rekt Capital’e göre Bitcoin Cash tarih yazdı. Açıklama, BCH fiyatının 2017 sonlarından bu yana ilk kez ayı çok yıllı düşüş trendinin üzerinde kapatmasının ardından geldi. Bu da Bitcoin Cash için makro düşüş trendinin sona erdiğini doğruladı. Bitcoin halving’ini çevreleyen heyecan, Bitcoin Cash halving olayını gölgeledi. BCH halving’i, 3 Nisan’da gerçekleşecek. Mevcut blok ödülü 6.25 BCH, bir sonraki blok ödülü ise 3.125 BCH olacak.

Kaynak: Rekt Capital

Bu arada, BCH fiyatı son 24 saatte %12 yükseldi. Token, yazı sırasında 664,62 dolardan işlem görüyordu. BCH’ın işlem hacmi son 24 saatte %280’den fazla arttı. Altcoin bir hafta içinde %40’ın üzerinde yükseliş kaydetti.

Son sıradaki altcoin: Litecoin (LTC)

Litecoin, uzun süredir devam eden ayı trendinin üzerinde bir aylık kapanış yaptı. Rekt Capital, ‘makro düşüş trendinin’ Nisan 2021’den bu yana ilk kez kırıldığını söylüyor. Analiste göre, Nisan’da 150 doların üzerinde LTC fiyatına bakacağız. LTC fiyatı, çok yıllı Makro Düşüş Trendini yeni destek olarak başarıyla yeniden test etmesinden bu yana %22’nin üzerinde yükseldi.

Kaynak: Rekt Capital

Bu arada LTC fiyatı bir haftada %17, bir ayda ise %24’ün üzerinde artış gösterdi. Token, yazı sırsında 104,73 dolardan işlem görüyordu. BCH’ın işlem hacmi ise son 24 saatte %132 oranında arttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x